Skip to content

Osnovna škola Dositej Obradović

Насловна Вести ДАН ШКОЛЕ 20. НОВЕМБАР

Поводом прославе Дана школе 20. новембра у школи ће  се од 9 до 12 часова одржавати спортска такмичења.
У 14 часова ће  бити одржана Свечана академија. Наши ученици, наставници и учитељи су припремили пригодан културно уметнички програм. Позивамо све заинтересоване да присуствују Свечаној академији да дођу и фискултурну салу наше школе. Радујемо се Вашем доласку.

Програм Свечане академије:

- Велики хор - "Химна Доситеју"
- Поздравна реч директора
- Дует гитара - "Дани у Француској"
- Рецитација - "Рођендан моје школе"
- Велики хор - "Фијакер стари"
- Рецитација - "Плава звезда"
- Фолклор "Игре из Врања"
- Литерарни рад - "Та горда старица скрива све наше тајне"
- Ритмика - "Кад снови крила добију"
- Фолклор "Влашке игре"
- Додела награда и признања

ОПШТИНСКА   ТАКМИЧЕЊА

1.  Николина Аничић 3/2 -  1. место у рецитовању
2. Никола Анђелковић 6/1– 2. место из српског језика и културе изражавања
3. Младен Мишић 7/2 - 2. место из српског језика и културе изражавања
4. Дарко Петровић 6/2 - 2. место из математике
5. Душан Милановић 7/5 - 2. место из математике
6. Младен Мишић 7/2 - 2. место из математике
7. Стефан Тодоровић 8/4 - 2. место из математике
8. Марта Адамовић 8/3 - 2. место из физика
9. Никола Анђелковић 6/1 - 2. место из историје
10. Софија Пацић 6/1 - 2. место из историје
11. Никола Младеновић 8/4 - 2. место из географија
12. Никола Ранђеловић 7/1 - 2. место из техничког образовања
13. Тамара Роксандић 7/2 - 3. место из српског језика и културе изражавања
14. Јована Јовановић 7/4 - 3. место из српског језика и културе изражавања
15. Марјана Митић 7/4 - 3. место из српског језика и културе изражавања
16. Михајло Митровић 4/1 - 3. место у рецитовању
17. Никола Анђелковић 6/1 - 3. место из математика
18. Нада Бојић 7/1 - 3. место из хемије
19. Ана Сандић 7/1 - 3. место из хемије
20. Јелена Благојевић 7/1 - 3. место из хемије
21. Јованка Селаковић 6/1 - 3. место из историја
22. Драган Мирковић 6/2 - 3. место из историја

РЕПУБЛИЧКА  ТАКМИЧЕЊА

1. Јована Савић 8/4 – учешће на Републичком такмичењу из енглеског језика у оквиру Регионалног центра за таленте
2. Марко Ивић 8/5 - учешће на Републичком такмичењу из  енглеског језика у оквиру  Регионалног центра за таленте
3. Милица Цакић 8/5 - учешће на Републичком такмичењу из  енглеског језика у оквиру Регионалног центра за таленте
4. Александар  Миланов  7/2 –  1. Републичка награда поводом  месеца правилне исхране (ликовни  рад )
5. Лазар Милићевић 5/3 – 3. Републичка награда поводом  месеца правилне исхране (литерарни  рад

РЕГИОНАЛНИ  ЦЕНТАР ЗА ТАЛЕНТЕ

1. Марија Прљинчевић 5/1 - 2. награда за ликовни рад на  Регионалној смотри центра за  таленте
2. Александар Миланов  7/2 – 2. награда за ликовни рад на  Регионалној смотри центра за  таленте
3. Марко Динић 8/4 – 3. награда за ликовни рад на Регионалној смотри центра за таленте
4. Светлана Маринковић 5/2 – 2. награда  на књижевном конкурсу у оквиру  Регионалног центра за таленте


ОКРУЖНА  ТАКМИЧЕЊА

1. Катарина Живојиновић 6/1 -  3. место  на окружном такмичењу из српског језика и културе изражавања
2. Милица Цакић 8/5 - 3. место  на окружном такмичењу из српског  језика и културе изражавања
3. Ана Леповић  8/2  -    1. место из математике
4. Нада Бојић  8/1 –. место на окружно такмичењу у атлетици 
5. Ана Здравковић  5/2- 3. место из математике
6. Јованка Селаовић  6/1 - 2. место из историје
7. Милутин Винуловић 7/1 – 2. место из историје
8. Александра Живановић 7/4 - 3. место из историје


МЕЂУОКРУЖНА ТАКМИЧЕЊА

1. Ана Леповић 8/2  - 1.место веронаука

БАЛКАНСКО  ПРВЕНСТВО У ШАХУ

1. Тамара Петровић 5/1 – сребрна медаља
2. Тијана Петровић 5/1 – бронзана медаља

ЛИТЕРАРНА РАДИОНИЦА ПОВОДОМ  ДАНА ШКОЛЕ

1. Јана Јоксимовић 4/2
2. Тамара Роксандић 7/2