Насловна Вести ДОСИТЕЈЕВЦИ НА ФЕСТИВАЛУ НАУКЕ У БЕОГРАДУ

НАУЧНЕ ЧАРОЛИЈЕ
Занимљиви свет експеримента показаће вам да дуга може да се појави у епрувети, да вулкан може да постоји и у лабораторији и да је хемија веома занимљива и магична наука. Гвирните у ништа мање занимљив и динамичан минијат урни свет инсеката, паукова и мекушаца. Свратите и до школице микроскопирања, изолујте свој молекул ДНК и погледајте своје ћелије под микроскопом. Изговарајте еколошке заповести, помозите да олистамо наше еколошко дрво идеја, прошетајте кроз Пожаревац окупан сунцем и уживајте у луткарској представи заједно с другарима из Основне школе „Доситеј Обрадовић“ из Пожаревца.
Овако је најављена наша група научника и чаробњака на Фествалу науке у Београду.

На слици су: наши ученици, научници и мађионичари, Снежа Мислисављевић, наставница биологије, Мирјана Живојиновић, наставница хемије и Бранислав Стојановић, директор школе.

РТС Дневник је пренео атмосферу са Фестивала.

Слике можете погледати на нашој Facebook страници.