Насловна ФЕСТИВАЛ НАУКЕ "НАУЧНЕ ЧАРОЛИЈЕ"

Од 2010. године наша школа је домаћин фестивала науке "Научне чаролије",чији је циљ мотивисање ученика за научни и истраживачки приступ школским знањима.
На фестивалу учествује велики број  гостију са факултета, института, из основних и средњих школа из целе Србије. Сваке године број посетиоца се повећава, јер кажу да је фестивал препун интересантних садржаја и да постаје део традиције наше школе и града Пожаревца.
Од 2013. године активности су проширене, добиле су подршку у релаизацији од локалне самоуправе, па је број ученика, учесника и посетиоца био већи.

Такође, ученици наше школе су били гости, у више наврата, на другим сличним манифестацијама у Нишу и Крушевцу, а посебно смо поносни на учешће наших наставника и ученика на београдском фестивалу науке, који је представљао велико искуство за учеснике из наше школе.
Наша школа је остварила и адекватну сарадњу са Центром за промоцију науке из Београда, као једна од првих основних школа која популарише науку на овај начин и била је укључена у активности које овај Центар реализује - гостовао нам је мобилни планетаријум у сали за физичко.

Програм фестивала науке "Научне чаролије 5"   25. април 2014.

1. Основна школа "Доситеј Обрадовић" Пожаревац
Темe:
Чаробна биологија
Чаролија боја
Чудесна планета
Руке у тесту - мали научници
Хемијски врт
Електромагнетизам

2. Техничка школа "Никола Тесла" Костолац
Тема:
Наука нас окружује са свих страна

3. Основна школа "Свети Сава" Пожаревац