Насловна Вести ДАН МОЛА

ДАН МОЛА Први пут ове године у Србији, на иницијативу Српског хемијског друштва, покренута је идеја о обележавању Дана мола, међународног празника хемичара. Дан мола се у свету обележава већ двадесетак година кроз манифестације забавног и едукативног карактера.
Наша школа је прихватила ову иницијативу.
Циљ је био информисање ученика о овом дану и начинима обележавања у свету, како би идеја заживела и код нас. Дан мола се одржава 23. 10. од 6:02 до 6:02 (18:02). Препознаћете бројке у датуму и времену, које асоцирају на Авогадров број, број честица неке супстанце у 1 молу те супстанце 6,02× 10^23.
Ученици су обележили Дан мола кроз редовне часове, израду радова и презентација о појму мола, историјату Дана мола, начинима обележавања у свету...
Више о Дану мола сазнајте на следећој адреси www.moleday.org .