Насловна Лична карта

ЛИЧНА КАРТА ШКОЛЕ

Школска зграда је старијег датума, налази се у центру града и под заштитом је државе као споменик културе. Историјски гледано од далеке 1733. године од првог учитеља и прве генерације од 30 ученика, па до нашег времена у згради су радиле учитељска школа, виша гимназија и основна школа.

Рад се одвија у две смене по принципу парних и непарних одељења, где је ритам промена смена седмично. Oд школске 2004/2005. године у школи је почео са радом Ученички парламент.

Наша школа је прва увела целодневни боравак за ученике млађих разреда 2011/12. То је специфичан облик наставе, који реализују два учитеља. Ученици имају наставу и пре и после подне, слободно време, самостални рад, доручак, ужину и ручак. Деца књиге носе кући викендом, а радним данима остају у школи.

Организујемо Фестивал науке од 2010. године. Фестивал има републички ниво. Слике можете погледати овде.

Ми смо прва школа у Пожаревцу која уводи други страни језик као изборни предмет од трећег разреда 1989.године као и наставу у природи као део система облика васпитно-образовног рада,ван учионице и школског простора.Што се тиче такмичења,много је реализованих такмичења из свих подручја васпитно образовног рада,много је уложеног труда и напора, али и много признања на општинском, републичком и савезном нивоу.

Захваљујући стручности наставничког колектива, наши ученици су у великом проценту успешни и тако настављају и у даљем школовању. То се види по постигнутим резултатима на квалификационим испитима (две последње године наши ученици имају најбоље резултате у Браничевском округу). Оно што нас издваја су јавно наступи школе у оквиру Фестивала младих.

Дугогодишња традиција нам не дозвољава да станемо, ми идемо напред. Уосталом мото наше школе „традиција, квалитет,стручност“ и „заједно смо јачи'', јер тежимо квалитетнијем партнерском односу наставник – ученик -родитељ.

Ученицима су доступне културне установе нашег града: Градска библиотека, Српска кућа, Дом културе са пратећим садржајима, биоскопи, Народни музеј, Галерија Милене Павловић-Barilli, Музичка школа Стеван Мокрањац, Регионални центар за таленте, КУД ГАНИП, и разна спортска друштва и клубови.

У граду се налазе медијске куће РТВ Дуга, РТВ САТ, РТВ Бисер, Радио Бум 93, Реч народа, Радио Планета и бројне фирме: Бамби, Морава, Литас. Поред наше школе у граду се постоје четири основне школе, пет средњих школа, и једна виша школа, Центар за дневни боравак аутистичне и ментално ретардиране деце, 6 предшколских установа са којима постоји дугогодишња сарадња.

Мисија

Ми смо школа са традицијом која је дуга 271 годину, имамо стручан наставни кадар, који својим радом доприноси квалитету наставних активности.

Визија

Тежимо да кроз партнерски однос наставника, ученика и родитеља, коришћењем савремених наставних метода и средстава, створимо привлачну и ефикасну школу у којој ће деца имати услове за правилан развој.