Насловна Ваннаставне активности

НАУЧНЕ ЧАРОЛИЈЕ, ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

„НАУЧНЕ ЧАРОЛИЈЕ“ се одржавају у нашој школи од 2010. године.  На НАУЧНИМ ЧАРОЛИЈАМА  учествује велики број  гостију са факултета, института, из основних и средњих школа из целе Србије. СВАКЕ ГОДИНЕ БРОЈ ПОСЕТИЛАЦА СЕ ПОВЕЋАВА, ЈЕР КАЖУ ДА ЈЕ ФЕСТИВАЛ ПРЕПУН ИНТЕРЕСАНТНИХ САДРЖАЈА И ДОБРО ЈЕ ДА ПОСТАЈЕ ТРАДИЦИЈА ШКОЛЕ И ГРАДА.

МОБИЛНИ ПЛАНЕТАРИЈУМ

У нашој школи, 5. априла 2013. постављен је балон-планетаријум из Института за астрономију Београд, у коме су ученици нижих разреда посматрали звезде и планете. У току посматрања одржано је и предавање о звездама, млечном путу и скуповима звезда.

ВЕЧЕ ЈАПАНА

Дана 31.10.2012. године у нашој школи је одржан јавни час посвећен Јапану. Јавном часу је присуствовао и амбасадор Јапана Тошио Цунозаки. У припреми и организацији програма учествовале су наставник географије Даница Ковачевић и наставник историје Јасмина Винуловић. Наставник географије Даница Ковачевић је учествовала у изради сценарија за програм, припремала презентацију о Јапану и припремала ученике који су реализовали програм. Наставник историје Јасмина Винуловић је са ученицима уредила паное са традиционалним и модерним вредностима Јапана и традицијом Србије кроз народне ношње. Свечану приредбу и пратећа дешавања, за ту прилику, припремиле су: Ивана Стојановић, Јасмина Винуловић, Јованка Ликар, Тања Маринковић, Валерија Симоновић, Весна Редић, Снежа Милисављевић, Ивана Јоксимовић, Даница Ковачевић, Јелена Пауновић и Зорица Миладиновић.

„Geography and Me“

Дана 1.11.2012. године Дејвид Хаскет, представник амбасаде САД-а, посетио је нашу школу ради договора о учешћу ученика VII разреда на такмичењу из географије на енглеском језику. Такмичење је организовано у оквиру пројекта „Geography and Me“. Састоји се из три нивоа. Први ниво је обухватао тест на српском језику, где је ученике припремала наставник географије Даница Ковачевић, а на другом нивоу, који је на енглеском језику, са ученицима су радиле наставнице енглеског језика Зорица Миладиновић и Јелена Пауновић.
У нашој школи је, 23.11.2012. године, одржан тест из географије за ученике VII разреда у оквиру пројекта „Geography and Me“. Највише поена освојио је ученик VII3 Јован Пиргић. Истог дана одржана је трибина о Аризони за ученике VII и VIII разреда.