Насловна УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ

ИЗВЕШТАЈ О РАДУ УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА ЗА ШКОЛСКУ 2012/2013. ГОД.

У нашој школи је и ове, школске 2012/13. године, конституисан УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ који је бројао 14 чланова, представника седмог и осмог разреда, тачније по два представника из сваког одељења. Председник парламента била је Ивана Јовановић, одељење 8/3, потпредседник Ана Младеновић, одељење 8/2, а секретар Милица Тубић, одељење 8/3. Рад ученичког парламента прати педагог школе Ивана Јоксимовић. Ученички парламент је редовно одржавао своје седнице, поштујући свој план рада који је саставни део Годишњег плана рада школе. Наш мото је: Заједно смо јачи!!! Ученички парламент је у шк. 2012/2013. години одржао 7 седница и неколико радних састанака, који су се односили на уређивање паноа парламента и припреме за одређене активности. Ученици су испратили сва дешавања у школи, разматрали важна питања која су од интереса за њихов успех, понашање и саму организацију живота у школи. Оно на шта стављамо посебан акценат, јесте успостављена сарадња са ученичким парламентом ОШ „Десанка Максимовић“. Наши парламентарци су били у посети парламентарцима поменуте школе прошле школске године, а ове школске године наша школа је била домаћин заједничких активности парламентараца које су се састојале у припремљеним радионицама на тему представљања и размене искустава у раду и изради Новогодишње јелке пријатељства. Новина је и учешће у пројекту под називом „Пожаревац- град пријатељ деце“ у коме су учествовали парламентарци, а продукте рада у радионицама су представили на свечаном пријему у просторијама Скупштине општине нашег града. Своје учешће парламентарци су узели и у организацији, четвртог по реду, Фестивала науке „Научне чаролије 4“, који организује наша школа.