Skip to content

Osnovna škola Dositej Obradović

Насловна РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА

2016 /17. школска година

МАТЕМАТИКА

Општинско такмичење из математике

3. разред
2. место Никола Радовановић
2. место Марко Јевтић
3. место Ема Вукојевић

4. разред
1.место Александар Степановић
2. место Петар Барлов
3. место Маша Стојановић
3. место Стефан Тилица
3. место Кристина Тадић
3. место Маша Филиповић

5. разред
2. место Елена Игић
2.место Јања Милић
3.местоАна Ђуровић

6. разред
1. место Петар Павловић
2. место Петар Марковић
3. место Јована Радисављевић
3. место Дарко Бранковић
3. место Јефимија Јанковић
3. место Вања Ликар

7. разред
2. место Катарина Станаревић

8. разред
2. место Милица Тадић

Окружно такмичење из математике:
• Петар Барлов, 4/1- 2. место
• Стефан Тилица, 4/1- 3. место
• Александар Степановић, 4/3- 3. место
• Ана Ђуровић, 5/3- 1. место
• Јања Милић, 5/4- 2. место
• Елена Игић, 5/1- похвала
• Петар Павловић, 6/1- 2. место
• Петар Марковић, 6/1- похвала
• Дарко Бранковић,6/2- похвала
• Милица Тадић, 8/1- 3. место



Резултати такмичења “Кенгур без граница” 2017.
Име и презиме Назив школе Место Разред Професор Поени Награда
1. Јован Лекић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 1 Гордана Петковић 62,5 похвала
2. Нађа Стоиљковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 1 Александра Стојановић 51,25 похвала
3. Вук Радовановић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 1 Александра Стојановић 45 похвала
4. Вера Новаковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Весна Николовска 68,75 похвала
5. Јана Китановић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Весна Николовска 66,25 похвала
6. Марко Добросављевић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Милутин Аврамовић 65 похвала
7. Лука Драгић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Весна Николовска 63,75 похвала
8. Невена Николић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Весна Пејић 62,5 похвала
9. Емилија Живковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Татјана Стојковић, Ана Ивановић 61,25 похвала
10. Реља Ивковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Весна Николовска 58,75 похвала
11. Огњен Аранђеловић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 2 Милутин Аврамовић 57,5 похвала
12. Никола Радовановић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 3 Дејан Регељац 108,75 трећа
13. Марко Јевтић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 3 Дејан Регељац 96,25 похвала
14. Николина Стеванетић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 3 Дејан Регељац 86 похвала
15. Андрија Бранковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 3 Дејан Регељац 82,5 похвала
16. Александар Степановић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 4 Жаклина Редић 98,75 похвала
17. Петар Барлов ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 4 Марина Ђукановић 96,25 похвала
18. Стефан Тилица ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 4 Марина Ђукановић 95,5 похвала
19. Вељко Дом ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 5 Јелена Димитријевић 108,75 похвала
20. Мирослав Томић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 5 Јелена Димитријевић 99 похвала
21. Јања Милић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 5 Јелена Димитријевић 95 похвала
22. Даница Симонић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 6 Марија Јовановић 122,75 похвала
23. Милица Јовић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 6 Марија Јовановић 105 похвала
24. Дамјан Вучковић ОШ "ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ" Пожаревац 8 Марија Јовановић 123,75 похвала

Никола Радовановић, ученик 3/2, је учествовао у финалном такмичењу међународног такмичења Кенгур без граница, одржаног у Београду 28. 5. 2017. и освојио 1. место и златну медаљу.

СРПСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење из српског језика:
Ана Ђуровић, 5/3- 2. место
Дубравка Драгачевац, 5/1- 2. место
Вељко Дом, 5/3- 3. место
Милена Стојшић, 5/4- 3. место
Јована Радисављевић, 6/2- 1. место
Јефимија Јанковић, 6/2- 1. место
Маша Шиник, 6/1- 2. место
Богдан Гламочанин, 6/2- 3. место
Дамјан Вучковић, 8/1- 2. место

Општинско такмичење из српског језика
• Марина Миленковић, 7/3- 3. место

Окружно такмичење из српског језика

5.разред:
*Ана Ђуровић-1. место
*Дубравка Драгачевац-1. место
*Вељко Дом-2. место
*Милена Стојшић-3. место
6. разред:
*Јефимија Јанковић-1. место
*Богдан Гламочанин-1. место
*Александра Јанковић-1. место
*Вељко Ристић-1. место
*Јована Радисављевић-2. место
*Зорана Митровић-3. место

7.разред
*Марина Миленковић-2. место и пласман на Републичко такмичење
8.разред
*Милица Тадић-1. место и пласман на Републичко такмичење
*Дамјан Вучковић-2.место


Окружно такмичење на књижевној олимпијади:

• Тамара Глигоријевић, 8/3- 1. место и пласман на Републички ниво
• Милица Тадић, 8/1- 2. место и пласман на Републички ниво
• Милица Филиповић, 8/3- 2. место и пласман на Републички ниво
• Јулијана Грујић, 8/1- 2. место и пласман на Републички ниво
• Анђела Симић, 8/1- 2. место


Општинско такмичење у рецитовању:
• Маша Миљковић, 2/2- 1. место

Милица Тадић, ученица 8/1, је освојила 1. место на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе.

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење из француског језика

3. место Урош Перић 8. разред

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК


Окружно такмичење из енглеског језика
• Дамјан Вучковић, 8/1- 3. место и пласман на Републички ниво

Међународно такмичење из енглеског језика- HIPPO- пласман у полуфинале:
• Анка Симеоновић, 5/4
• Јована Радисављевић, 6/2
• Софија Стефановић, 7/1
• Неда Младеновић, 8/1

ХЕМИЈА


Окружно такмичење из хемије
• Милан Стојићевић, 7/3- 3. место

ФИЗИКА

Општинско талмичење
Петар Павловић  6/1    2. место

Окружно такмичење из физике-
Петар Павловић, 6/1-   1. место

Републичко такмкичење из физике
Петар Павловић, 6/1   –треће место


ГЕОГРАФИЈА


Општинско такмичење из географије:
• Вељко Простран, 7/3- 1. место
• Магдалена Стевић, 7/1- 1. место
• Милан Живковић, 7/3- 2. место
• Стефан Ракић, 7/3- 2. место
• Ратко Броћета, 7/3- 3. место
Окружно такмичење из географије
• Магдалена Стевић, 7/1- 2. место
• Вељко Простран, 7/3- 3. место


ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Градско такмичење у пливању- пласман на Републичко такмичење:
Екипно: ОШ „Доситеј Обрадовић“- 2. место
Појединачно:
Ристић Вељко 6/3 и Тамара Глигоријевић 8/3.


„Најбржи основац“- градско такмичење

Појединачно:
Први разред

1. место Димитрије Љубисављеви
2. место- Јања Крајић 

Други разред

1.местоЕмилија Миладиновић                                                  
3. место- Марија  Николић  

Трећи разред

3.место- Исидора Миловановић

Четврти разред

1.место- Маша  Стојановић                                
3.место- Ана  Танић                                              
3.место- Јован  Шуша

Шести разред

2. место- Владимир  Ћирковић

Осми  разред
3.место- Михајло Радисављевић

Штафетно трчање- екипе
1.  разред- девојчице-1.место, дечаци- 1. место
2.  разред-девојчице-2.место, дечаци- 2. место
4.  разред-девојчице-1.место, дечаци- 1. место
5.  разред-девојчице-1.место
6.  разред-девојчице-1.место, дечаци- 1. место
7.  разред- девојчице-2.место, дечаци- 1. место
8.  разред- девојчице- 1.место, дечаци- 2.место

ЕКИПНИ ПОБЕДНИК МАНИФЕСТАЦИЈЕ „НАЈБРЖИ ОСНОВАЦ“
ОШ „Доситеј Обрадовић“- 2. место

Градско такмичење у мини рукомету:
дечаци, 3.р.- 3. место
девојчице 4.р.-2. место, дечаци 4.р.- 1. место
девојчице 5.р.-3. место, дечаци 5.р.- 1. место
Школа је у укупном пласману освојила 1. место.


Општинско такмичење у рукомету
*Екипа школе освојила је 3. место


Окружно такмичење из гимнастике
1. место Тамара Глигоријевић VIII3
2. место Даница Живановић VIII3
3. место Катарина Јовановић VII2

Мини атлетика:
1.Општинско и окружно- појединачно:
Аранђеловић Ивана, 6/3, - 1. место
Маринковић Катарина, 5/3-1. место
Динић Наталија, 6/3-1. место
Јовић Милица, 6/3-1. место
Белић Петар, 6/3-1. место
Кезић Никола, 6/2-1. место
Михајловић Марта, 5/4-2. место
Радисављевић Јована, 6/2- 2. место
Дом Вељко, 5/3-2. место
Милаковић Богдан, 5/ - 3. место
Јовановић Лука, 5/4- 3. место
Додеровић Михајло, 5/ - 3. место
Екипно од 1.-6.р. - 2. место

2. Међуокружно такмичење:
Маринковић Катарина, 5/3-1. место и пласман на Републички ниво
Белић Петар, 6/3-1. место и пласман на Републички ниво
Аранђеловић Ивана, 6/3, - 2. место
Кезић Никола, 6/2-2. место
Динић Наталија, 6/3-3. место

3. Републичко такмичење:

Катарина Маринковић, ученица 5/3, је освојила 3. место на Републичком такмичењу у мини атлетици, одржаног 24.5 2017. године у Крушевцу

Атлетика:
1.Општинско и окружно- појединачно:
Тамара Глигоријевић, 8/3- 1. место
Јоксимовић Бојана, 8/1- 2. место
Радисављевић Михајло, 8/2- 2. место
Мешиновић Ален, 8/3- 2. место
Екипно - 2. место

Пролећни Крос РТС-а:
Маринковић Катарина, 5/3-1. место
Кезић Никола, 6/2-1. место
Милосављевић Славиша, 7/4- 1. место
Вељко Дом, 5/3- 2. место

Окружно такмичење - „Спортске игре младих“ одбојкашке секције школе
екипа девојчица- 1. место и пласман на републички ниво



ШАХ

Кадетско првенство браничевског округа:

1. место- Ракић Стефан 1/5
1. место- Јовановић Наталија 1/2
2. место- Трајковић Лазар 1/5
3. место- Крстић Павле 1/4
3. место- Костић Ана 3/1
2. место- Јоксимовић Огњен 5/2
1. место- Броћета Ратко 7/3
1. место- Петровић Марија 7/1
2. место- Обрадовић Вукашин 7/3
3. место- Момировић Милош 7/4


Поред ових ученика, пласман на Републички ниво остварили су и следећи ученици:
Обрадовић Ана 3/2 и Јоксимовић Стефан 1/2
Честитамо ученицима и њиховим наставницима.


Такмичење у плесу, глуми, певању и рецитовању:

•    Мина Урошевић 5/1- 3. место


ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ


Општинско такмичење „Шта знаш о саобраћају“:
Екипа: 2. место
Појединачно:
Марковић Петар, 6/1- 2. место

Окружно такмичење „Шта знаш о саобраћају“:
Марковић Петар, 6/1- 1. место и пласман на Републички ниво

 

Окружно такмичење из техничког- аутомоделарство

• Милош Вучић, 8/1- 2. место и пласман на Републички ниво


ВЕРСКА НАСТАВА

Општинско такмичење у верској настави:
Стефановић Јован, 7/3-1. место
Трајковић Ана, 7/3- 3. место
Јанковић Јована, 7/3- 3. место
Матић Матија, 7/1- 1. место
Миленковић Марина, 7/3- 1. место
Јовановић Анђела,8/2 -3. место
Милорадовић Ивана- 8/2-3. место


Епархијско такмичење у верској настави:
Стефановић Јован, 7/3-1. место
Трајковић Ана, 7/3- 3. место
Матић Матија, 7/1- 1. место
Милић Тамара, 8/3- 2. место

2015 /16. школска година

СРПСКИ ЈЕЗИК

Књижевна олимпијада, општинксо такмичење

•    Анђела Симић 7/1- 1. место

•    Јана Ћирковић 7/1- 1. место

•    Михаило Милошевић 7/3- 1. место

•    Милица Тадић 7/1- 1. место

•    Јулијана Грујић 7/1- 2. место

•    Невена Маринковић 8/2- 2. место

•    Јована Стевић 8/2- 2. место

•    Александра Костић 8/3- 2. место

Књижевна олимпијада-Окружно такмичење освојена места и пласман на Републички ниво такмичења


•    Анђела Симић 7/1- 1. место

•    Јулијана Грујић 7/1- 1. место

•    Јања Ћирковић 7/1- 2. место

•    Михаило Милошевић 7/3- 2. место

•    Милица Тадић 7/1- 2. место

•    Невена Маринковић 8/2- 1. место

•    Јована Стевић 8/2- 1. место

•    Александра Костић 8/3- 2. место

•    Марија Дом 8/4- 2. место

•    Обрен Гојковић 8/1- 2. место


Републичко такмичење из Књижевне олимпијаде:

o    Милица Тадић 7/1- 2. место
o    Анђела Симић 7/1- 2. место


Српски језик- општинско такмичење:

5. разред:
•    Јефимија Јанковић- 1. место

•    Маша Шиник- 1. место

•    Јована Радисављевић- 2. место

•    Зорана Митровић- 2. место

•    Ангелина Стојковић- 2. место

•    Анђелија Јовановић- 2. место

•    Александра Јанковић- 2. место

•    Богдан Гламочанин- 2. место

7. разред:
•    Милица Тадић- 1. место

•    Марија Милићев- 2. место

•    Дамјан Вучковић- 2. место

•    Милица Филиповић- 3. место

8. разред:
•    Невена М аринковић- 1. место

•    Нађа Спајић- 2. место

•    Јована Јовановић- 3. место

Српски језик окружно такмичење


5. разред
•    Јефимија Јанковић- 1. место

•    Маша Шиник- 1. место

•    Јована Радисављевић - 1. место

•    Ангелина Стојковић- 2. место

•    Богдан Гламочанин -2. место

•    Александра Јанковић -2. место

•    Анђелија Јовановић -3. место

7. разред
•    Милица Тадић 7/1-2. место

8. разред
•    Невена Маринковић- 2. место

•    Нађа Спајић- 2. место

•    Јована Јовановић- 2. место

•    Емилија Савић- 2. место

•    Марија Дом- 2. место

•    Јована Стевић- 3. место

Републичко такмичење из српског језика

Милица Тадић 7/1-2. место

Општинско такмичење у рецитовању:
Нађа Јовић 3/3- 2. место

МАТЕМАТИКА

Општинско такмичење из математике:

3. разред

Петар Барлов 3/1- 1. место

Јанко Јовић 3/4- 2. место

Александар Степановић 3/3- 3. место

Милица Јовановић 3/1- 3.место

4. разред

Мирослав Томић 4/4- 1. место

Вељко Дом 4/3- 2. место

Јања Милић 4/4- 3. место

Кристијан Степановић 4/1- 3. место

Милош Трајковић 4/3- 3. место

Лука Јовановић 4/4- 3. место

Милена Стојшић 4/4- 3.место

Огњен Јоксимовић 4/2- 3.место

Алекса Ристић 4/3- 3.место


5. разред

Јефимија Јанковић 5/2- 3. место

Јована Радисављевић 5/ -похвала

Лазар Јовић 5/ -похвала

Петар Павловић 5/ -похвала

Петар Марковић 5/ -похвала

Тара Јовановић 5/ -похвала

6. разред

Јован Стефановић 6/3- 1. место

Марија Животић 6/1- похвала

Катарина Станаревић 6/1- похвала


7. разред

Милица Тадић 7/1- 1. место

Михајло Радисављевић 7/2- 3. место

8. разред

Јелена Јовановић 8/1- похвала

Окружно такмичење из математике:

4. разред
Милена Стојшић- 3. место

Јања Милић- 3. место

Вељко Дом- 3. место

Мирослав Томић- похвала
Алекса Ристић- похвала
Огњен Јоксимовић- похвала


5. разред:
Петар Марковић- 1. место

Јефимија Јанковић- 2. место

Јована Радисављевић- похвала

6. разред:
Јован Стефановић- 3. место

Кенгур без граница- међународна математичка смотра

Никола Радовановић II 2 - 2. место у Србији


ИСТОРИЈА


Општинксо такмичење

•    Михајло Радисављевић 7/2- 1. место

•    Душан Предић 7/1- 1. место

•    Невена Маринковић 8/2- 2. место

Окружно такмичење из историје:

•    Радисављевић Михајло 7/2- 3. место

ФИЗИЧКО  ВАСПИТАЊЕ

Градско такмичење у стоном тенису

Екипно :  мушки 3. место

женски- 2. место

У појединачној конкуренцији:

1.место- Јанићијевић  Павле 8/3

2.место- Савић  Емилија 8/1

Окружно такмичење у стоном тенису:

•    - Павле Јанићијевић 8/3- 2. место

Општинско такмичење у рукомету:

- Екипа дечака- 2. место

Окружно такмичење у кошарци:
Екипа девојчица- 1. место
Екипа дечака- 1. место


Међуокружно такмичење у кошарци:
•    Екипа девојчица- 3. место
•    Екипа дечака- 3. место


Спортска гимнастика- општинско и окружно такмичење:
У категорији 7. и 8. р.- појединачно:
1. Глигоријевић Тамара 7/3- 1. место
2. Живановић Даница 7/3- 2. место
У категорији 5. и 6. разреда-
Екипно- млађе пионирке: 2. место

Међуокружно такмичење у спртској гимнастици:
•    Глигоријевић Тамара 7/3- 2. место


Окружно такмичење у атлетици:

•    Екипа пионира- 1. место
•    Појединачно:
o    Јовановић Јелена 8/4- 1. место и пласман на међуокружни ниво
o    Недељковић Марија 7/3- 1. местои пласман на међуокружни ниво


Међуокружно такмичење у атлетици:

•    Појединачно:
o    Божић Стефан 8/3- 1. место
o    Јовановић Јелена 8/4- 2. место
o    Петрујкић Милош 8/3- 3. место


Мале олимпијске игре:

•    Девојчице 3.р.- 1. место
•    Екипа дечака и девојчица, 1.р.- 1. место
•    Дечаци 3.р.- 2. место
•    Екипа дечака и девојчица, 2.р.- 3. место
•    Између две ватре 4. разред 1. место


Републичко такмичење- Мале олимпијске игре:
•    Екипа девојчица 3.р.- 2. место


Крос РТС 2016.
5. разред
1. место- Никола Кезић
3. место- Милица Јовић
6. разред
1. место- Славиша Милосављевић
3. место- Марија Животић
7. разред
2. место- Вељко Јанковић 
3. место- Бојана Јоксимовић
8. разред-
1. место- Јовановић Јелена
2. место- Петрујкић Милош
2. место- Лучић Мина
2.разред
1. место Вељко Кепџија II2

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Полуфиналисти Међународног такмичења из енглеског језика HIPPO2:
• Катарина Станаревић 6/2- пласман на наредни ниво такмичења
• Софија Стефановић 6/2- пласман на наредни ниво такмичења

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење из француског језика:

- Анђелија Живојиновић 8/1-2. место

- Петар Поповић 8/1-3. место

Les résultats du DELF:

1.Петар Поповић 81 poen
2. Anđelija Živojinović 79 poena
3. Spasović Andreja 75,50 poena
4. Jelena Jovanovic 68,50 poena
5. Nenad Milovanovic 66,50
Félicitations!


ГЕОГРАФИЈА


Општинско такмичење

7. разред

2. место Ана Добросављевић

3. место Тамара Глигоријевић

8. разред

2. место Петар Живковић

Окружно такмичење


•    Петар Живковић 8/2- 3. место


Техничко и информатичко образовање

Aутомоделарство- општински ниво:

Милош Вучић 5р.- 2. место

Републичко такмичење
•    Милош Вучић  5/3- 3. место


Окружно такмичење „Шта знаш о саобраћају“(пласман на Републички ниво):
•    Тамара Глигоријевић 7/3- 1. место
•    Милица Јовић 5/3- 1. место

БИОЛОГИЈА

Окружно такмичење
5. разред
•    Невена Пиргић- 2. место

•    Константин Кађолас- 3. место

•    Јована Радисављевић- 3. место

•    Јефимија Јанковић- 3. место

•    Вања Ликар- 3. место

•    Петар Марковић- 3. место
6. разред
•    Милица Ангеловски- 2. место

•    Емилија Ђуров- 3. место

•    Тамара Рашковић- 3. место

7. разред
•    Милица Тадић- 2. место

•    Ана Добросављевић- 2. место

•    Тамара Глигоријевић- 3. место

8. разред
•    Јелена Живковић- 3. место
•    Јелена Јовановић- 3. место

ШАХ

Кадетско окужно  шаховско првенство

1. место  Ана Обрадовић  2/1

2. место Ана Костић 2/1  

1. место  Огњен Јоксимовић 4/2

3.место Петар Марковић 5/1

1.место  Момировић Милош 6/4

2.место  Вукашин Обрадовић 6/3

3. место Марија Петровић 6/1

2.место  Јован Стевановић 8/2
Сви ученици су се пласирали на републичко такмичење.

Светосавски шах Куп 4. коло:

•    Екипно- 5-8.разред-1. место

3-4.разред-3. место

1-2. разред-3. место

•    Појединачно:

- Марија Петровић 6/1- 1. место

- Ратко Броћета 6/3- 1. место

- Јован Стевановић 8/2- 1. место

- Огњен Јоксимовић 4/2- 2. место

- Ана Костић 2/1- 3.место

Светосавски шах Куп 5. коло:

Екипно- 5-8.разред-дечаци-1. место

3-4.разред-дечаци- 2. место

1-2. разред-девојчице-2. место

Појединачно:

- Марија Петровић 6/1- 2. место

- Матија Матић 6/1- 1. место

- Јован Стевановић 8/2- 1. место

- Огњен Јоксимовић 4/2- 2. место

- Ана Костић 2/1- 1.место

- Ана Обрадовић 2/1- 2. место


Окружно такмичење у шаху и пласман на републичко такмичење:

Екипно:
•    девојчице – 2. место
•    дечаци- 3. место
Појединачно:
•    Обрадовић Ана 2/1- 3. место
•    Петровић Марија 6/1- 1. место
•    Обрадовић Вукашин 6/3- 2. место

ВЕРСКА НАСТАВА

Пласман на епархијско такмичење из верске наставе:
•    Матић Матија 6/1
•    Миленковић Марина 6/3
•    Трајковић Ана 6/3
•    Милић Тамара 7/3
•    Јовановић Анђела 7/1

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Учешће на ликовном конкурсу „Крв живот значи“ и пласман на Републичку смотру:

•    Лазар Стефановић 2/2
•    Јулијана Спасић 2/2

МУЗИЧКА КУЛТУРА


Републичко такмичење хорова
2. место - велики хор

2014 /15. школска година

СРПСКИ ЈЕЗИК


Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

5. разред  

1. место Марија Жуковски V1
2. место  Марина Миленковић V3

6. разред

1. место Милица Тадић VI1
1. место Марија Милићев VI1
2. место Дамјан Вучковић VI1
2. место Вера Бојић VI 3

7. разред

2. место Марија Дом VII4
3. место Емилија Савић VII1
3. место Софија Шукљевић VII2
3. место Невена Маринковић VII2
3. место Јована Стевић  VII2

8. разред

1. место Тамара Жуковски VIII2
1. место Ана Јнаковић VIII2
2. место Дуња Ристовић VIII2
2. место Јелена Милисављевић VIII2
2. место Јелеа Шега VIII2
2. место Тамара Којић VIII1
3. место Нађа Роксандић VIII2

ОКРУЖНО  ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ  СРПСКОГ  ЈЕЗИКА  И  ЈЕЗИЧКЕ  КУЛТУРЕ 

Марија Жуковски    V1   II место
Марина Миленковић  V3     II место
Милица Тадић    VI1     I место
Дамјан Вучковић    VI1     III  место
Марија Дом  VII4     II место и пласман на Републичко такмичење
Емилија Савић    VII1    II место и пласман на Републичко такмичење
Јована Стевић   VII2    II место  и пласман на Републичко такмичење
Нађа Спајић   VII3    II место
Тамара Жуковски   VIII2    II место  и пласман на Републичко такмичење
Јелена Милисављевић    VIII2    II место и пласман на Републичко такмичење
Дуња Ристовић   VIII2    II место  и пласман на Републичко такмичење

РЕПУБЛИЧКО  ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ  СРПСКОГ  ЈЕЗИКА  И  ЈЕЗИЧКЕ  КУЛТУРЕ 

Марија Дом  VII4     II место



Општинско такмичење из књижевности - Књижевна олимпијада

7. разред

1. место Невена Маринковић VII2
1. место Јована Стевић  VII2
2. место Марија Дом VII4
2. место Обрен Гојковић VII1
2. место Анђелија Живојиновић VII1

8. разред

2. место Николина Аничић VIII2
Јелена Милисављевић VIII2, директан пласман због резултата прошле године.


Окружно такмичење из књижевности - Књижевна олимпијада

7. разред
1. место Марија Дом VII4
2. место Обрен Гојковић VII1
3. место Невена Маринковић VII2
3. место Јована Стевић  VII2

8. разред

2. место Николина Аничић VIII2
2. место Јелена Милисављевић VIII2

Републичко такмичење из књижевности - Књижевна олимпијада

7. разред
3. место Марија Дом VII4
3. место Обрен Гојковић VII1



ОПШТИНСКО  ТАКМИЧЕЊЕ  У  РЕЦИТОВАЊУ

Вера Поповић    IV3    I  место
Урош Убипарип  VII3   III  место

ОКРУЖНО  ТАКМИЧЕЊЕ
У  РЕЦИТОВАЊУ 

Вера Поповић    IV3    I  место  и пласман на Републичко такмичење
Урош Убипарип  VII3   I  место  и пласман на Републичко такмичење

МАТЕМАТИКА


Jелена Милисављевић је у финалу 9. дописне математичке олимпијаде за ученике основних школа
Србије освојила 2. место (републички ниво)  и проглашена је за најбољег илустратора математичких
задатака.
У другом колу је освојила 1. место  100 поена.
Марко Вучић и Милица Тадић су освојили 1. место у другом колу и учествовали у финалу такмичења.
Олимпијада је одржана у новембру 2014. у Београду, у организацији Математичког друштва Архимедес.

Општинско такмичење

3. разред

2. место Јања Милић III 4
2. место Бобан Јанковић III 4
3. место Мирослав Томић III 4
3. место Лука Јовановић III 4

4. разред

1. место  Александра Јанковић IV 3             
1. место  Петар Павловић IV 1           
1. место  Богдан Гламочанин IV 2           
1. место  Никола Милошевић IV 3          
2. место  Андрија Стојановић IV 4              
2. место  Никола Миловановић IV 4            
3. место  Тара Јовановић IV 2             
3. место  Анђелија Јовановић IV 3             
3. место  Даница Симонић IV 3             
3. место   Невена Пиргић IV 3            

5. разред

1. место Катарина Станаревић  V1
3. место Стефан Ракић  V 3
3. место Матија Матић  V1    

6. разред

3. место Михаило Милошевић VI 3   
3. место Михајло Радисављевић VI 2  
3. место Милица Тадић VI 1   

8. разред

2. место Марко Вучић VIII4
3. место Јелена Милисављевић VIII2

Окружно такмичење


2. место Никола Миловановић IV 4
2. место Петар Павловић IV1
3. место Богдан Гламочанин IV2
3. место Никола Милошевић IV3
3. место Тара Јовановић IV2


ХЕМИЈА


Општинско такмичење

7. разред

 2. место Емилија Савић VII1
2. место Јелена Јовановић VII1
2. место Стефан Митић VII
3. место Алекса Обрадовић VII1
2. место  Вукашин Тодоровић VII2
 
8. разред

2. место Јелена Милисављевић VIII2

Окружно такмичење

7. разред

3. место Јелена Јовановић VII1
3. место Стефан Митић VII
3. место Алекса Обрадовић VII1

ГЕОГРАФИЈА

22.3.2015. године Општинско такмичење

7. разред

1. место Петар Живковић VII2
2. место Марија Дом VII4
3. место Андреја Спасовић VII2
3. место Софија Шукљевић VII2

8. разред

2. место Ана Јанковић
2. место Јелена Шега
3. место Нађа Роксандић

БИОЛОГИЈА

Општинско такмичење

Осми разред:
1. место Јелена Милисављевић
2. место Сава Иваз
2. место Коста Грујић

Седми разред:
2. место Наталија Милошевић
2. место Николина Васић
3. место Леа Матијевић
3. место Стефан Митић

Шести разреед:

1. место Милица Тадић
1. место Ана Добросављевић
1. место Тамара Глигоријевић
2. место Вера Бојић
2. место Софија Стевић

Пети разред:
2. место Милица Ангеловски
2. место Марина Миленковић
3. место Тамара Рашковић
3. место Катарина Станаревић
3. место Магдалена Стевић

ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

1. место Тамара Жуковски VIII2
3. место Немања Кривокапић VIII3


Међуокружно такмичење
3. место Тамара Жуковски VIII2
3. место Немања Кривокапић VIII3           Остварили су пласман на републичко такмичење.

 

ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Окружно такмичење из атлетике одржано је у Костолцу 7. 5. 2015.
Пионири Доситеја су освојили екипно 1. место и пласирали се на  такмичење у Кладову.

Међуокружно такмичење из атлетике

екипно 3. место

ТАКМИЧЕЊЕ У САОБРАЋАЈУ


Општинско такмичење

1. место Анђела Тошић VIII2
1. место Даница Живановић VI3
3. место Павле Рајић VI3

Окружно такмичење

1. место Анђела Тошић VIII2
1. место Даница Живановић VI3


Републичко такмичење

2. место Анђела Тошић VIII2
3. место Даница Живановић VI3

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА


РЕПУБЛИЧКА СМОТРА

1. место на Републичкој смотри хорова

 

2013/14 . школска година

ТАКМИЧЕЊЕ У САОБРАЋАЈУ

1. место на европском такмичењу у саобраћају

Репрезентација наше земље коју чине најбоље пласирани на 44. Државном такмичењу „Шта знаш о саобраћају“ - Анђела Тошић - Браничевски округ, ОШ "Доситеј Обрадовић", Пожаревац, Јелена Божовић - Екипа Београд 1, ОШ "Драгојло Дудић", Данило Петковић - Шумадијски округ, ОШ "Драгиша Михаиловић", Крагујевац и Немања Шљивић - Западнобачки округ, ОШ "Петефи бригада", Кула је освојила 1. место на европском такмичењу у саобраћају у Бару, у Црној Гори.

 

СРПСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

5. разред  

1. место Милица Тадић V1
1. место Марија Милићев V1
2. место Душан Предић V1
2. место Дамјан Вучковић V1
2. место Вера Бојић V 3
3. место Неда Младеновић V1
3. место Катарина Оташевић V3
3. место Ђурђа Костић V3

6. разред

1. место Јована Стевић  VI2
2. место Емилија Сваић VI1
2. место Марија Дом VI4
2. место Нађа Спајић VI3
2. место Вукашин Тодоровић VI2
2. Невена Маринкович VI2
3. место Софија Шукљевић VI2
3. место Обрен Гојковић VI1
3. место Јована Јовановић VI4

7. разред

2. место Јелена Милисављевић VII2
3. место Јелеа Шега VII2

8. разред

Јана Јоксимовић 
Има директан пласман на окружно такмичење. јер је прошле године освојила 3. место на Републичком такмичењу.

Окружно такмичење

3. место Милица Тадић V1
2. место Дамјан Вучковић V1
3. место Душан Предић V1
2. место Марија Дом VI4
2. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Ана Јанковић VII
1. место Јана Јоксимовић VIII2

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

3. место Јана Јоксимовић VIII2



КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА (општински ниво)

1. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Милена Гвозденовић VIII2
2. место Коста Грујић VII1
2. место Николина Аничић VII2

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА (окружни ниво)

2. место Јелена Милисављевић VII2
3. место Николина Аничић VII2

МАТЕМАТИКА


МАТЕМАТИКА
Jелена Милисављевић је у финалу 8. дописне математичке олимпијаде за ученике основних школа Србије освојила 2. место и проглашена је за најбољег илустратора математичких задатака.
У другом колу је освојила 1. место.
Олимпијада је одржана 17. новембра у Београду, у организацији Математичког друштва Архимедес.

Општинско такмичење

3. разред
1. место Петар Павловић III1
1. место Александра Јанковић III3
1. место Никола Милошевић III3
1. место Невена Пиргић III3
1. место Даница Симонић III3
1. место Петар Марковић III1
2. место Лазар Јовић III3
2. место Вељко Ристић III3
3. место Богдан Гламочанин III2
3. место Јована Радисављевић III2
3. место Вања Ликар III1
3. место Јефимија Јанковић III2

4. разред
2. место Катарина Станаревић IV 1
2. место Стефан Ракић IV  2

5. разред
1. место Милица Тадић V 1

7. разред
2. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Марко Вучић VII4

8. разред
2. место  Јован Павловић VIII4
2. место Александра Попов VIII3
3. место Јован Пиргић VIII3

Окружно такмичење

1. место Катарина Станаревић IV1
2. место Јован Стефановић IV2
3. место Милица Тадић V1
1. место Илија Анђелковић VI1
2. место Јелена Милисављевић VII2
1. место Јован Пиргић VIII3


РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Богдан Гламочанин, ученик III2, је освојио 3. место у Србији на такмичењу Кенгур без граница



ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

1. место Јован Пиргић VIII3

Résultats DELF A1:session février 2014-é.p. "Dositej Obradovic" Pozarevac

Nom et prénom: Note: /100


Zukovski Tamara 100,00
Cvejic Andjela 81,00
Djordjevic Mihajlo 79,00
Ilic Milena 86,50
Jankovic Ana 86,50
Jelic Aleksandar 75,00
Krivokapic Nemanja 82,00
Micic Stefan 61,00
Milisavljevic Jelena 89,50
Popac Nevena 87,50
Simic Una 79,50
Stefanovic Jovana 68,00
Tosic Miljana 71,50
Zivkovic Milica 85,00


ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење

3. место Јовић Миљана VIII1
3. место Никола Деспотовић VIII2
3. место Јован Пиргић VIII3
3. место Урош Недовић VIII4

Окружно такмичење

2. место Јован Пиргић VIII3


ХЕМИЈА


Општинско такмичење

1. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Коста Грујић VII1
3. место Михајло Ђорђевић VII1
3. место Маша Милић VII2

Окружно такмичење

1. место Коста Грујић VII1
1. место Маша Милић VII2
2. место Јелена Милисављевић VII2

БИОЛОГИЈА

Општинско такмичење


1. место Милица Тадић V1
2. место Ана Добросављевић V2
2. место Вера Бојић V3
3. место Димитрије Гламочанин V3
3. место Михаило Милошевић V1
3. место Петар Живковић VI2
1. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Коста Грујић VII1
3. место Милена Илић  VII3
3. место Стефан Мицић VII3
1. место Миљана Јовић VIII1
2. место Александра Ћирковић VIII2
2. место Алексанра Попов VIII3
3. место Емилија Васић VIII1

Окружно такмичење

1. место Милица Тадић V1
3. место Ана Добросављевић V2
2. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Миљана Јовић VIII1
3. место Александра Ћирковић VIII2

ГЕОГРАФИЈА

Општинско такмичење


1. место Јелена Милисављевић VII2
2. место Емилија Васић VIII1
1. место Јован Пиргић VIII3
3. место Јелена Шега VII2

Окружно такмичење

1. место Јован Пиргић VIII3
2. место Јелена Милисављевић VII2
3. место Емилија Васић VIII1

Републичко такмичење

4. место Јован Пиргић VIII3

ИСТОРИЈА

Општинско такмичење

2. место Михаилио Радисављевић V
2. место Јелена Шега VII2
3. место Евгенија Јовановић VII1
3. место Александра Ћирковић VIII2

Окружно такмичење

2. место Михајло Радисављевић V2
2. место Јелена Шега VII2

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

3. место Јелена Шега VII2


ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ

Општинско такмичење

ОДБОЈКА
2. место девојчице
3. место дечаци

Окружно првенство у спортској гиманстици
3. место  девојчице Марија Животћ IV1, Исидора Милић IV2, Јана Спасовић IV3

Атлетика
2. место Анђела Вукановић VIII4  - атлетика у дисциплини бацања кугле
2. место Александар Николић VIII4  - атлетика у дисциплини скок у вис
1. место Јелена Јовановић -атлетика у дисциплини трчање на 300 метара


МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ

1. место на Републичком такмичењу је освојила екипа девојчица 3. разреда


ИНФОРМАТИКА И РАЧУНАРСТВО

Општинско такмичење у програмирању

3. место Алекса Стевић VIII1

ТЕХНИЧКО И ИНФОРМАТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ

Општинско такмичење

Научно техничко стваралаштво
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
1. место Марко Вујић VII4

Окружно такмичење

Научно техничко стваралаштво
ВАЗДУХОПЛОВНО МОДЕЛАРСТВО
1. место Марко Вујић VII4


Општинско такмичење

ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ

2. место Даница Живановић V3
2. место Павле Рајић V3
2. место Анђела Тошић VII2
2. место Петар Петковић VII1
3. место Тамара Глигоријевић V3
3. место Милан Бошковић VII4

ВЕРСКА НАСТАВА

Општинско такмичење

2. место Михајло Ђорђевић VII 1
2. место Александра Миленковић VIII


ШАХ

Светосавски шах куп

1. место Матија Матић IV3
1. место Марија Петровић IV3
3. место Петар Марковић III1
3. место Огњен Јоксимовић II2
3. место Ратко Броћета IV3

МУЗИЧКА КУЛТУРА


РЕПУБЛИЧКА СМОТРА

1. место на Републичкој смотри хорова

 

 

 

2012/13 . година


Анђела Тошић  је освојила 1. место на Републичком такмичењу "Шта знаш о саобраћају"!

Јован Пиргић је освојио 2. место на такмичењу "Geography and Me", у организацији Америчке амбасаде у Београду.

Јана ЈоксимовићVII је освојила 3. место на Републичком такмичењу из српског језика!

Данило Станимировић је освојио 1. место на Републичком такмичењу из предмета Техничко и информатичко образовање у такмичарској дисциплини архитерктура и грађевинарство.

Републичко такмичење-смотра талената област биологија  2013.
Јана Јоксимовић  3. место
Михајло Митровић 3. место

За најбољи истраживачки рад  из области биологије у категорији основних школа проглашен рад Јане Јоксимовић.

ИСТОРИЈА

Општинско такмичење
Михајло Миловановић VIII1 1. место
Урош Гојковић VIII1 2. место
Лука Стевић VIII1 2. место

Окружно такмичење
Урош Гоковић VIII 1  3. место
Невена Маринковић V 2  3. место



ГЕОГРАФИЈА

Општинско такмичење
Јован Пиргић VII3 1. место
Александра Попов VII3 2. место


Окружно такмичење
Јован Пиргић VII3 1. место


ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење
Анђела Радосављевић VIII 2. место

ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК


Општинско такмичење
Катарина Антић VIII2 3. место

Окружно такмичење
Катарина Антић VIII2 3. место


ХЕМИЈА


Општинско такмичење
Мина Милић VIII 3 1. место
Миљана Јовић VII1 2. место
Алекса Васић  VII1 3. место
Видоје Тошић VII 1 3. место

Окружно такмичење
1. место- Мина Милић 8/ 3
2. место- Емилија Васић 7/ 1
2. место- Алекса Стевић 7/1
3. место- Видоје Тошић 7/ 1
3. место- Миљана Јовић 7/ 1


БИОЛОГИЈА

Општинско такмичење
Милисављевић Јелена  VI2 1. место
Васић Емилија VII1 1. место
Јовић Миљана VII1  1. место
Јовановић Јелена V1 2. место
Митић Стефан V4 2. место
Мицић Стефан VI3 2. место
Милена Илић  VI 3 2. место
Грујић Коста VI1 2. место
Ћиркович Александра VII2 2. место
Попов Александра  VII3 2. место
Милћ Мина VIII3 2. место
Милић Ива V2 3. место
Тодоровић Вукашин V2 3. место
Митровић МихајлoVII1 3. место
Грозданович Анђела VII2  3. место
Тубић Милица VIII3 3. место

Окружно такмичење
Милисављевић Јелена  VI2 1. место
Васић Емилија VII1 3. место
Јовић Миљана VII1  2. место
Митић Стефан V4 3. место
Мицић Стефан VI3 2. место
Милена Илић  VI 3 3. место
Грујић Коста VI1 3. место
Ћиркович Александра VII2 3. место
Попов Александра  VII3 3. место

Регионална смотра талената –област биологија 2013.
7. разред
Митровић Михајло   1. место
Јана јоксимовић         3. место
8.  разред
Мина Милић              1.место
Милица Тубић           2. место

Републичко такмичење-смотра талената област биологија  2013.
Јана Јоксимовић  3. место
Михајло Митровић 3. место

За најбољи истраживачки рад  из области биологије у категорији основних школа проглашен рад Јане Јоксимовић.


ИНФОРМАТИКА

Општинско такмичење
Милош ПантићVI 1. место
Петар Стојковић VIII 1. место

БРОДОМОДЕЛАРСТВО

Општинско такмичење
Александар Јелић VI1 1. место

АРХИТЕКТУРА И ГРАЂЕВИНАРСТВО

Општинско такмичење
Данило Станимировић VIII3 1. место

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Данило Станимировић је освојио 1. место на Републичком такмичењу из предмета Техничко и информатичко образовање у такмичарској дисциплини архитерктура и грађевинарство. Такмичење је одржано у Аранђеловцу 17. и 18. маја 2013. године.


СРПСКИ ЈЕЗИК

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 3.3. 2013. године у ОШ „Десанка Максимовић“ у Пожаревцу.
Наши ученици су постигли следеће резултате:

5. разред
1.    место Јелена Јовановић V1
2.    место Јована Стевић V2
2.    место  Марија Дом V4
2.    место Емилија Савић V1
3.    место Невена Маринковић V2
3.    место Ана Перић V1

На окружно такмичење су се пласирали и следећи ученици:
Јована Јовановић V4
Вукашин Тодоровић V2
Нађа Спајић V3
Софија Шукљевић V2
Обрен Гојковић V1

6.   разред
2. место Јелена Милисављевић VI2

7. разред
1.    место Јана Јоксимовић VII2

8. разред

1. место Милица Тубић VIII3
2. место Александра Перић VIII1
3. место Маја Станојевић VIII2
На окружно такмичење су се пласирали и следећи ученици директнм пласманом, због прошлогодишњег учешћа на Републичком такмичењу:
Јелена Миленковић VIII1
Стефан Стојић VIII3


Окружно такмичење
Јелена Јовановић V1 1. место
Софија Шукљевић V2 1. место
Емилија Савић V1 1. место
Марија Дом V4 1. место
Јана Јоксимовић VII2 1. место
Невена Маринковић V2 2. место
Јелена Миленковић VIII1 2. место
Стефан Стојић VIII3 2. место
Јована Стевић V2 3. место
Јелена Милисављевић VI2 3. место

Јана ЈоксимовићVII је освојила 3. место на Републичком такмичењу из српског језика!

СМОТРА РЕЦИТАТОРА
5. 3. 2013. одржано је школско такмичење у рецитовању.
Жири у саставу: Зорица Миладиновић (заменик директора), Ивана Јоксимовић (педагог), Весна Димитријевић (секретар), Анђелка Јовановић (учитељица) и Славица Ивковић (дефектолог) изабрали су ученике који ће представљати насу школу на Општинском такмичењу у рецитовању.

Млађи узраст:
Марија Животић III1
Софија Стефановић III1
Ана Васић IV1
Софија Стевић IV2

Старији узраст:
Марина Стошић VIII1
Марко Булатовић VIII2
Обрен Гојковић V1

На општинском такмичењу у рецитовању које је одржано 30 марта учесници из наше школе остварили су изузетан успех.

Марко Булатовић - 1. место

Марина Стошић - 3. место

Обрен Гојковић - похваљен

Марко и Марина су се заједно пласирали на окружно такмичење које ће се одржати у Жагубици.

Окружна смотра рецитатора
Марина Стошић  VIII1 3. место

МАТЕМАТИКА

У нашој школи је одржано Oпштинско тамичење из математике 2. марта 2013. године.
Резултате такмичења можете преузети овде.

Јелена Милисављевић VI2 је добила похвалницу за постигнут резлтат на 7. дописној математичкој олимпијади  за ученике од 5. до 8. разреда основних школа Републике Србије. Похвалницу додељује Математичко друштво Архимедес.

Резултате Окружног такмичења из математике, можете преузети овде.

Дамјан Вучковић IV1 1. награда
Алекса Предић IV1  1. награда

Институт за јавно здравље "Др. Милан Јовановић Батут"
Центар за промоцију здравља
СВЕТСКА НЕДЕЉА ПОСВЕЋЕНА ДОЈЕЊУ (октобар 2012.)

3. место за ликовни рад Јован Стевановић V2
3. место за литерарни рад Николина Васић V2


ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ


Општинско такмичење у малом фудбалу за девојчице 1. место
Тања Јовић II 3 је освојила златну медаљу у џудоу на међународном турниру "Темерин 2012"

Oкружно такмичење у малом фудбалу
Девојчице 2. место

Општинско такмичење у рукомету
Девојчице 2. место
Дечаци 2. место

Општинско такмичење у атлетици
Дечаци 3. место

Окружно такмичење у атлетици
Девојчице 1. место

ШАХ

Кадетско првенство Браничевског округа у шаху и пласман на Републичко такмичење остварили су:

1. место Петар Марковић  II3
2. место Огњен Јоксимовић I2
(категорија до 8. година)

1. место Матија Матић III3
2. месо Милан Мишић III3
3. место Букашин ОбрадовићIII 2
(категорија до 10 година)

2. место Марија Петровић III3
(категорија до 12. година)

1. место Тијана Петровић 
(категорија до 18. година)

На екипном, Републичком такмичењу у шаху, одржано у Врњачкој Бањи од 29. до 31. марта, наша екипа коју су сачињавале сестре Петровић: Тамара, Тијана и Марија,

Светосавски шах куп
Огњен Јоксимовић I2  1. место
Петар Марковић  II3 2.место

Петровић ТијанаVIII 2.место
Петровић Марија
III3 1. место
Петровић Тамара
VIII 1. место

 

ЛИКОВНА КУЛТУРА

Регионална изложба радова
Марија Животић III1  1. место
Николина Васић V2 2. место


2011/12. година

 

Наши ђаци на републичким такмичењима

Катарина Живојиновић 8. разред
1. место на републичком такмичењу из српског језика

Мина Милић 7. разред
2. место на републичком такмичењу из хемије

Угљеша Зекић 5. разред
2. место на републичком такмичењу из енглеског језика  у организацији Центра за таленте

Јелена Милисављевић 5. разред
2. место на републичком такмичењу дописне математичке олимпијаде  у организацији Архимедеса

Илија Анђелковић 4. разред
3. место на републичком нивоу такмичења  „Кенгур без граница“  из математике

Анђела Тошић 5. разред
3. место на републичком нивоу такмичења  „Кенгур без граница“  из математике

Тамара Петровић, Тијана Петровић и Марија Петровић
3. место на републичком екипном такмичењу у шаху

 

 

2009/10. година

  • Школско такмичење у рецитовању

    На општинско такмичење иду:

    Обрен Гојковић II1
    Емилија Савић  II1
    Николина Аничић  III2
    Ирена Словенац  III4
    Миљана Јовић  IV1

    Похваљени ученици:

    Анђелија Живојиновић  II1
    Анђела Цвејић  III4
    Михаило Митровић  IV1
    Софија Стевић  I2
    Павле Рајић I3

    Резултати за старији узраст

    На општинско такмичење иду:

    Марина Стошић  V1
    Марко Булатовић V2
    Наталија Редић  V3
    Ивана Милићев VI1
    Магдалена Трајковић  VI4

    Похваљени ученици:

    Лука Стевић  V1
    Душка Петровић  V3
    Милица Милојковић  V3
    Александар Стојиловић VI3
    Ана  Стојадиновић  VI3
    Немања Станимировић VII3

     

  • Резултати општинског такмичења из математике одржаног у суботу 6. марта у школи "Доситеј Обрадовић" у Пожаревцу.

    3. разред
    4. разред
    5. разред
    6. разред
    7. разред
    8. разред

  • ЛИТЕРАРНА РАДИОНИЦА ПОВОДОМ  ДАНА ШКОЛЕ

1. Јана Јоксимовић 4/2
2. Тамара Роксандић 7/2

  • ПЛИВАЊЕ

У понедељак 4. октобра додељене медаље ученицима који су на другом по реду градском такмичењу у пливању одржаном 12. септембра 2009. године на Градском базену у Пожаревцу освојили прва места.

Награђени ученици наше школе су:

1. место Матеја Радојковић 2. разред
1. место Анђелија Богдановић 2. разред
1. Зага Младеновић 3. разред
1. место Петар Петковић3. разред
1. место Ида Божановић 4. разред
1. место Филип Андрејић 4. разред
1. место Ања Динчић 5. разред
1. место Лука Божановић 5. разред
1. место Андрија Стојановић 6. разред
2. место Марија АНтић 7. разред
2. место Микица Ђурић 7. разред
1. место Ана Стојановић 8. разред
3. место Стефан Тодоровић 8. разред

  • ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Резултати такмичења

 

2008/9. година

  • ОПШТИНСКА   ТАКМИЧЕЊА

1.  Николина Аничић 3/2 -  1. место у рецитовању
2. Никола Анђелковић 6/1– 2. место из српског језика и културе изражавања
3. Младен Мишић 7/2 - 2. место из српског језика и културе изражавања
4. Дарко Петровић 6/2 - 2. место из математике
5. Душан Милановић 7/5 - 2. место из математике
6. Младен Мишић 7/2 - 2. место из математике
7. Стефан Тодоровић 8/4 - 2. место из математике
8. Марта Адамовић 8/3 - 2. место из физика
9. Никола Анђелковић 6/1 - 2. место из историје
10. Софија Пацић 6/1 - 2. место из историје
11. Никола Младеновић 8/4 - 2. место из географија
12. Никола Ранђеловић 7/1 - 2. место из техничког образовања
13. Тамара Роксандић 7/2 - 3. место из српског језика и културе изражавања
14. Јована Јовановић 7/4 - 3. место из српског језика и културе изражавања
15. Марјана Митић 7/4 - 3. место из српског језика и културе изражавања
16. Михајло Митровић 4/1 - 3. место у рецитовању
17. Никола Анђелковић 6/1 - 3. место из математика
18. Нада Бојић 7/1 - 3. место из хемије
19. Ана Сандић 7/1 - 3. место из хемије
20. Јелена Благојевић 7/1 - 3. место из хемије
21. Јованка Селаковић 6/1 - 3. место из историја
22. Драган Мирковић 6/2 - 3. место из историја

  • РЕПУБЛИЧКА  ТАКМИЧЕЊА

1. Јована Савић 8/4 – учешће на Републичком такмичењу из енглеског језика у оквиру Регионалног центра за таленте
2. Марко Ивић 8/5 - учешће на Републичком такмичењу из  енглеског језика у оквиру  Регионалног центра за таленте
3. Милица Цакић 8/5 - учешће на Републичком такмичењу из  енглеског језика у оквиру Регионалног центра за таленте
4. Александар  Миланов  7/2 –  1. Републичка награда поводом  месеца правилне исхране (ликовни  рад )
5. Лазар Милићевић 5/3 – 3. Републичка награда поводом  месеца правилне исхране (литерарни  рад

  • РЕГИОНАЛНИ  ЦЕНТАР ЗА ТАЛЕНТЕ

1. Марија Прљинчевић 5/1 - 2. награда за ликовни рад на  Регионалној смотри центра за  таленте
2. Александар Миланов  7/2 – 2. награда за ликовни рад на  Регионалној смотри центра за  таленте
3. Марко Динић 8/4 – 3. награда за ликовни рад на Регионалној смотри центра за таленте
4. Светлана Маринковић 5/2 – 2. награда  на књижевном конкурсу у оквиру  Регионалног центра за таленте

  • ОКРУЖНА  ТАКМИЧЕЊА

1. Катарина Живојиновић 6/1 -  3. место  на окружном такмичењу из српског језика и културе изражавања
2. Милица Цакић 8/5 - 3. место  на окружном такмичењу из српског  језика и културе изражавања
3. Ана Леповић  8/2  -    1. место из математике
4. Нада Бојић  8/1 –. место на окружно такмичењу у атлетици 
5. Ана Здравковић  5/2- 3. место из математике
6. Јованка Селаовић  6/1 - 2. место из историје
7. Милутин Винуловић 7/1 – 2. место из историје
8. Александра Живановић 7/4 - 3. место из историје

  • МЕЂУОКРУЖНА ТАКМИЧЕЊА

1. Ана Леповић 8/2  - 1.место веронаука

  • БАЛКАНКО  ПРВЕНСТВО У ШАХУ

1. Тамара Петровић 5/1 – сребрна медаља
2. Тијана Петровић 5/1 – бронзана медаља

Општинско такмичење из биологије:
Осми разред:
1. место Јелена Милисављевић
2. место Сава Иваз
2. место Коста Грујић

Седми разред:
2. место Наталија Милошевић
2. место Николина Васић
3. место Леа Матијевић
3. место Стефан Митић

Шести разреед:

1. место Милица Тадић
1. место Ана Добросављевић
1. место Тамара Глигоријевић
2. место Вера Бојић
2. место Софија Стевић

Пети разред:
2. место Милица Ангеловски
2. место Марина Миленковић
3. место Тамара Рашковић
3. место Катарина Станаревић
3. место Магдалена Стевић

Честитамо нашим ученицима и наставницима на великом успеху!

OS "Dositej Obradovic" Pozarevac

У Дому Црвеног крста Пожаревац је одржана традиционална манифестација УСКРШЊЕ ЈАЈЕ - ДЕЧИЈА РАДОСТ. Организована је централна изложба на којој су награђени ауто...

See More
OS "Dositej Obradovic" Pozarevac

Упис деце у први разред основне школе почиње 1. априла. У први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање 6,5 а највише 7,5 година.

Како да упишете дете у нашу школу?

Дођете код нас, потражите секретара школе, понесетe докумета и закажете састанак са педагогом или психологом....

See More
OS "Dositej Obradovic" Pozarevac

На међуокружном такмичењу из француског језика, одржаном у Радинцу 29.3.2015. Тамара Жуковски освојила је треће место и 34 поена , Немања Кривокапић 32 поена и треће место. Ови ученици остварили су пласман на републичко такмичење. Честитамо!

OS "Dositej Obradovic" Pozarevac

Rezultati četvrtaka OŠ "Dositej Obradović" sa OKRUŽNOG takmičenja iz matematike:

2. mesto NIKOLA MILOVANOVIĆ IV/4, 85 poena učiteljica Tatjana Stojković,
2. me...

See More
 
Банер
Банер